Günlük Program
09.00-12.30 İngilizce
12.30-13.30 Yemek
13.30-16.00 Gelişim Akademileri
16.30-18.00 Kulüpler
18.00-20.00 Yemek, Dinlenme
20.00-22.00 Sosyal Etkinlikler

İNGİLİZCE

Öğrenciler üç ayrı İngilizce programından birini seçerek, haftada en az 15 saat İngilizce dersi alır. Dersler öğleden önce yapılır.

Genel İngilizce

Her seviyeden öğrenci için tüm haftalarda verilir. Kurs başlangıcındaki sınavla İngilizce seviyeleri belirlenen öğrenciler, yaş, cinsiyet, milliyet, kız ve erkek dengesi gözetilerek oluşturulan sınıflara katılır.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık

Cambridge Sınavlarına Hazırlık 3 haftalık bir programdır, birinci ve ikinci haftadan itibaren başlamaktadır. Öğrenci daha uzun kalmak isterse Genel İngilizce ile devam edebilir. Kursun bitiminde öğrenciler Cambridge Preliminary B1, Cambridge First B2 ve Cambridge Advanced C1 sınavlarına katılır.

(*) Programa katılım için 350 GBP ek ücret talep edilir. Bu ücrete sınav ve program öncesi "online" hazırlık dahildir.

Genç Dünya Liderleri (14-17 Yaş)

Tüm haftalarda, en az B2 seviyesinde İngilizcesi olan çocuklar tarafından seçilebilen bu programa anadili İngilizce olan çocuklar da kabul edilmektedir. Dersler; insan hakları, liderlik, çevre gibi konular üzerinden münazaralar ve takım çalışmaları ile yürütülür. Bu programı, kendi okullarında Model Birleşmiş Milletler (MUN) çalışması yapan ya da yapmak isteyen öğrenciler için özellikle tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda yerel çocuklarla birlikte yapılan etkinlikler İngilizcenin doğal gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

Akademik İngilizce (Yeni)

Tüm haftalarda alınabilmekte ve en az B1 seviyesi gerekmektedir. Bu program, öğencilerin İngilizce becerilerini akademik konularla birlikte (matematik, İngilizce, coğrafya,tarih ve Fen gibi) geliştirmeyi hedeflemiştir. Programa katılan çocuklar ayrıca temel bazı alanlardaki ("critical thinking, note-taking, time management, presentation skills, essay writing, reading skills") akademik becerilerini de geliştirme imkanı bulacak.

GELİŞİM AKADEMİLERİ

Öğleden sonra, öğrenciler ilgi alanlarına uygun bir "Gelişim Akademisi" programı seçebilecekleri gibi "Ek İngilizce" veya "Spor ve Dinlenme" programına da katılabilirler.

Gelişim Akademileri

Tenis*, Film Yapımı*, Golf*, DJ'lik, Moda, Basketbol, Güzel Sanatlar, Futbol, Müzikal Tiyatro, Binicilik*, Yüzme, Aşçılık*, Dans, Satranç, Maceracılar*.

(*) Haftalık 100 GBP ek ücret talep edilir.

Ek İngilizce

İsteyen öğrenciler öğleden sonraları, haftada 8 saat ek İngilizce alabilir.

- Get Ahead English 1 (12-14 Yaş, A2/B1)

- Academic English 1 (12-14 Yaş, B2+)

- Get Ahead English 2 (15-17 Yaş, A2/B1)

- Academic English 2 (15-17 yaş, B2+)

Spor ve Dinlenme

Öğrenciler çok sayıda spor ya da spor dışı etkinliklerden birini seçebilir.

Günlük Program
09.00-12.30 İngilizce
12.30-13.30 Yemek
13.30-15.30 Gelişim Akademileri
15.45-16.45 Kulüpler
16.45-18.00 Dinlenme
18.00-19.00 Yemek
19.00-20.30 Sosyal etkinlikler

İNGİLİZCE

Çocuklar haftada 15 saat İngilizce dersi alır.

Dersler pazartesi, salı, çarşamba, cuma ve cumartesi sabahları 3 saat verilir. Kurs başlangıcındaki sınavla İngilizce seviyeleri belirlenen öğrenciler, yaş, cinsiyet, milliyet, kız ve erkek dengesi gözetilerek oluşturulan sınıflara katılır.

Her grupta farklı aksan ve öğretme tarzına sahip iki ayrı öğretmen bulunur.

GELİŞİM AKADEMİLERİ

Öğleden sonra, öğrenciler ilgi alanlarına uygun bir "Gelişim Akademisi" programı seçebilecekleri gibi "Spor ve Dinlenme" programına da katılabilirler.

Gelişim Akademileri

Aşçılık*, Yaratıcılık*, Dans, Futbol, Golf*, Müzik*, Binicilik*, Yüzme, Tenis*, Genç Maceracılar*.

(*) Haftalık 100 GBP ek ücret talep edilir.

Spor ve Dinlenme

Öğrenciler çok sayıda spor ya da spor dışı etkinlikten birini seçebilir.

İngilizce Odaklı Program

Öğrencilerin kendi seçecekleri -haftalık- en az 15 saat İngilizce oturumuna katılmaları gerekir.

Oturum örnekleri: Genel ve Akademik İngilizce, Münazara, Yaratıcı Yazma, Siyaset, IELTS Hazırlık, Gazetecilik, Edebiyat, Şiir, Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi, Sunum Becerileri, Sahne Sanatları, Telafuz.

Etkinlik Odaklı Program

Esnek günlük program içerisinde aşağıdaki etkinlikler seçilebilir.
Görsel Sanatlar, Klasik Müzik, Aşçılık, DJ’lik, Fotoğrafçılık, Binicilik, Rock Müzik, Tenis, Voleybol, Genç Maceracılar.

GEZİLER

Her hafta 1 tam gün ve 1 yarım gün geziler için ayrılmıştır.

Tam gün gezileri Street Kampüsü'nde çarşamba, diğer kampüslerde perşembe günleri düzenlenmektedir. Yarım gün gezileri ise, tüm kampüslerde cumartesi sabahı yapılan İngilizce derslerinin ardından yapılır.
Millfield School personelinin eşlik ettiği geziler, çok geniş bir yelpazede eğlence, tarih ve eğitim içeriklidir. Geziler kampüslere ve tarihlere göre değişiklik gösterir.

2 HAFTA

2850 GBP

10 Temmuz Pazar - 24 Temmuz Pazar

24 Temmuz Pazar - 7 Ağustos Pazar

7 Ağustos Pazar - 21 Ağustos Pazar

3 HAFTA

4085 GBP

10 Temmuz Pazar - 31 Temmuz Pazar

31 Temmuz Pazar - 21 Ağustos Pazar

4 HAFTA

5130 GBP

10 Temmuz Pazar - 7 Ağustos Pazar

24 Temmuz Pazar - 21 Ağustos Pazar

6 HAFTA

7400 GBP

10 Temmuz Pazar - 21 Ağustos Pazar

Transferler

Londra Heathrow, Londra Gatwick ve Bristol Havalimanı'ından kampüslere okul tarafından ek ücret (çift yön 200 GBP) karşılığında ulaşım hizmeti verilmektedir.

Danışmanlık ve Kayıt

Avalon Eğitim, Millfield School Yaz Okulu için danışmanlık hizmetinden ve kayıt işlemlerinden ücret almamaktadır. Verilen rakamlar, okulun açıklamış olduğu ücretlerdir. Uçak bileti, havalimanı transferleri, hafta sonu konaklamalı ekstra Londra ve Oxford gezileri, ücretli akademiler, Trinity ve LanguageCert sınavları listedeki rakamlara dahil değildir.

Yaz Okuluna Katılmak İçin

Tüm bilgileri girerseniz seviniriz.