İNGİLİZCE

Öğrenciler üç ayrı İngilizce programından birini seçerek, haftada en az 15 saat İngilizce dersi alırlar. Akademi saatlerinde "ek İngilizce" seçilmesi halinde, bu süre 23 saate çıkar.

Genel İngilizce (12-17 Yaş)

Her seviyeden öğrenci için tüm haftalarda verilir. Kurs başlangıcındaki sınavla İngilizce seviyeleri belirlenen öğrenciler, yaş, cinsiyet, milliyet, kız ve erkek dengesi gözetilerek oluşturulan sınıflara katılır.

Akademik İngilizce (12-17 Yaş)

Tüm haftalarda alınabilmekte ve en az B1 seviyesinde İngilizce gerekmektedir. Bu program, öğencilerin İngilizce becerilerini akademik konularla birlikte (matematik, İngilizce, coğrafya,tarih ve Fen gibi) geliştirmeyi hedeflemiştir. Programa katılan çocuklar ayrıca temel bazı alanlardaki ("critical thinking, note-taking, time management, presentation skills, essay writing, reading skills") akademik becerilerini de geliştirme imkanı bulacak.

Genç Dünya Liderleri (14-17 Yaş)

Tüm haftalarda, en az B2 seviyesinde İngilizcesi olan çocuklar tarafından seçilebilen bu programda dersler; insan hakları, liderlik, çevre gibi konular üzerinden münazaralar ve takım çalışmaları ile yürütülür. Bu programı, kendi okullarında Model Birleşmiş Milletler (MUN) çalışması yapan ya da yapmak isteyen öğrenciler için özellikle tavsiye ediyoruz.

GELİŞİM AKADEMİLERİ

Öğleden sonra, öğrenciler ilgi alanlarına uygun bir "Gelişim Akademisi" programı seçebilecekleri gibi "Ek İngilizce" veya "Spor ve Dinlenme" programına da katılabilirler.

Gelişim Akademileri

Sanat, Basketbol, Dans, Eko Akademi, Moda, Futbol, Müzik, Sahne Sanatları, Tasarım ve Tekstil, Özel Efekt Makyajı, Yüzme, Aşçılık*, Tenis*, E-spor, Golf*, DJ'lik*, Fotoğrafçılık*, Golf*, Binicilik**, Doğa Maceracıları**.

(*) Haftalık 110 GBP ek ücret talep edilir.

(**) Haftalık 295 GBP ek ücret talep edilir.

Ek İngilizce

İsteyen öğrenciler öğleden sonraları, haftada 8 saat ek İngilizce alabilir.

- Sunum Becerileri (A2/B1, B2+)

- Münazara (A2/B1, B2+)

- İngiliz Edebiyatı (A2/B1, B2+)

Spor ve Dinlenme

Öğrenciler çok sayıda spor ya da spor dışı etkinliklerden birini seçebilir.

İNGİLİZCE

Çocuklar haftada 15 saat İngilizce dersi alır.

Dersler pazartesi, salı, çarşamba, cuma ve cumartesi sabahları 3 saat verilir. Kurs başlangıcındaki sınavla İngilizce seviyeleri belirlenen öğrenciler, yaş, cinsiyet, milliyet, kız ve erkek dengesi gözetilerek oluşturulan sınıflara katılır.

GELİŞİM AKADEMİLERİ

Öğleden sonra, öğrenciler ilgi alanlarına uygun bir "Gelişim Akademisi" programı seçebilecekleri gibi "Spor ve Dinlenme" programına da katılabilirler.

Gelişim Akademileri

Aşçılık, Sanat, Dans, Futbol, Basketbol, Golf, Müzik, Sahne Sanatları, Poni Kulübü, Yüzme, Tenis, Tırmanma.

Spor ve Dinlenme

Öğrenciler çok sayıda spor ya da spor dışı etkinlikten birini seçebilir.

GEZİLER

Her hafta 1 tam gün ve 1 yarım gün geziler için ayrılmıştır.

Tam gün gezileri çarşamba, yarım gün gezileri ise pazartesi günleri düzenlenmektedir.
Millfield School personelinin eşlik ettiği geziler, çok geniş bir yelpazede eğlence, tarih ve eğitim içeriklidir. Geziler tarihlere göre değişiklik gösterir.

2 HAFTA

3245 GBP

6 Temmuz - 20 Temmuz

20 Temmuz - 3 Ağustos

3 Ağustos - 17 Ağustos

3 HAFTA

4620 GBP

6 Temmuz - 27 Temmuz

27 Temmuz - 17 Ağustos

4 HAFTA

5830 GBP

6 Temmuz - 3 Ağustos

20 Temmuz - 17 Ağustos

6 HAFTA

8250 GBP

6 Temmuz - 17 Ağustos

Transferler

Londra Heathrow, Londra Gatwick ve Bristol Havalimanı'ından kampüslere okul tarafından ek ücret (çift yön 275 GBP) karşılığında ulaşım hizmeti verilmektedir.

Danışmanlık ve Kayıt

Avalon Eğitim, Millfield School Yaz Okulu için danışmanlık hizmetinden ve kayıt işlemlerinden ücret almamaktadır. Verilen rakamlar, okulun açıklamış olduğu ücretlerdir. Uçak bileti, havalimanı transferleri, ücretli akademiler listedeki rakamlara dahil değildir.

Yaz Okuluna Katılmak İçin

Tüm bilgileri girerseniz seviniriz.